Przygotowanie pedagogiczno - językowo - kulturowe

Przygotowanie pedagogiczno - językowo - kulturowe

Zgodnie z wymaganiami projektu uczestnicy zakwalifikowani, jak również ci którzy znaleźli się na liście rezerowej uczestniczyli w dniach 6 - 8 września 2013r. w szkoleniu pedagogiczno - językowo - kulturowym.

Spotkanie odbyło się we Wrocławiu w siedzibie Oddziału Dolnośląskiego STOMOZ. W programie szkolenia znalazło się m.in. spotkanie z koordynatorem projektu ze strony partnera francuskiego - prof. dr hab. Janem Stępniewskim. Przeprowadzone zostało także szkolenie językowe, jak również wykład pedagogiczny. Koordynator francuski przybliżył nie tylko kulturę Francji, mówił o znanych Polakach w Paryżu, ale też przedstawił metodologię badań jakie uczestnicy będą prowadzili w Paryżu, zgodnie z założonym projektem. Szkolenie kulturowe zakończyła projekcja filmu o C.K. Norwidzie i M. Skłodowskiej - Curie. Szczególnie ta ostatnia projekcja spotkała się z dużym zadowoleniem uczestników.

Piątkowy wieczór uczestnicy szkolenia spędzili na degustacji wina francuskiego jak również poznawali kulturę kuchni francuskiej, jedząc kolację w restauracji francuskiej we Wrocławiu.

Galeria

logo-leonardo

Projekt jest finansowany przez Komisje Europejska w ramach Programu "Uczenie sie przez cale zycie" - Leonardo da Vinci